lewa grafika

logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik
tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

Wyjazd do Szwecji

 logo creating peace     Erasmus

 

3 maja 2015 r. grupa składająca się z nauczycieli i uczniów naszej szkoły, w ramach projektu "Creating Peace" ("Tworzymy Pokój"), udała się samolotem do Szwecji. Późnym wieczorem wylądowaliśmy w Sztokholmie i piechotą dotarliśmy do naszego hotelu, którym był statek. Idąc do naszego "statku", podziwialiśmy pięknie podświetlone zabytki Sztokholmu. 

Następnego dnia zwiedziliśmy muzeum statku Vasa oraz pospacerowaliśmy po skansenie, w którym oprócz starych budowli z całej Szwecji, było także mini zoo oraz wiele miejsc do zabawy. Wieczorem, zmęczeni lecz zadowoleni, udaliśmy się autobusem a potem promem na wyspę Vassaro.

Kolejne dni obfitowały w liczne atrakcje. Uczestniczyliśmy w międzynarodowych zabawach integracyjnych, ponieważ byli z nami uczniowie ze Szwecji, Norwegii, Francji, Czech i Niemiec. Idąc szlakiem traperów, polowaliśmy na niedźwiedzia, po drewnianych mostkach przechodziliśmy nad kamiennymi wąwozami, rzekę zaś pokonaliśmy idąc mostem z lin. Nie zapomnimy naszych ekstremalnych przejazdów na krzesełku linowym nad zatoką oraz przepływania w canoe na sąsiednią wyspę.

Dzięki naszym szwedzkim kolegom - aktorom, poznaliśmy historię ich państwa. Urządziliśmy także wojnę trzydziestoletnią, ale tym razem była to rywalizacja sportowa drużyn o nazwach państw, które w XVII wieku brały w niej udział. Gdy pogoda nie dopisywała, to uczyliśmy się robić biżuterię ze sznurków i drucików.

8 maja to dzień powrotu do Polski i Rybnika. Zostały z nami cudowne wspomnienia i oczywiście zdjęcia.

Zobacz galerię...

herb rybnika      godło 

 

 

Projekt zaproszenie

 

             LOGO FB

      NASZ FACEBOOK  thumb LOGO

 

 Projekt z matematyka na ty logo1

 

 LOGO GRA MIEJSKA

 

          RODO info

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator strony: Iwona Małyszkiewicz - Zimoń