ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik

Szkoła podstawowa

OLIMPIADY SPECJALNE - NASZE SUKCESY ROK 2015 / 2016

II SEMESTR - ROK 2015 / 2016

W dniach 09-12.03.2016 r. zawodniczka Justyna Kozłowska brała udział w IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Białymstoku. Justyna dzielnie wywalczyła brązowy medal na 500 m i złoty medal na 333 m w łyżwiarstwie szybkim. Wielkie gratulacje !!!

W dniu 15.03.2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w VIII Śląskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Chorzowie. Zawodnicy klubu Fair Play Rybnik zdobyli kolejno miejsca: I miejsce - Dawid Kardaszyński i Marceli Juraszczyk oraz IV miejsce - Ewelina Krzysiak i Szymon Szymiczek. Gratulujemy zwycięzcom !!!

W dniu 22.03.2016 r. odbył się XXVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Katowicach. Reprezentanci naszej szkoły wypadli znakomicie tj. Waldemar Kuśka I miejsce, Jakub Rydzkowski II miejsce, Dawid Kardaszyński V miejsce i Dorotka Wardenga otrzymała medal za udział w turnieju. Najlepszy wynik z pośród czwórki zawodników, a jednocześnie rekord życiowy uzyskała Dorota tj. 88 pkt. Serdecznie gratulujemy zawodnikom !!!

Zobacz galerię...

W dniu 30.03.2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Zunifikowanym Turnieju Piłki Nożnej w Kuźni Nieborowskiej. Drużyna w składzie: Justyna Kozłowska, Robert Stencel, Adam Ginter, Marceli Juraszczyk i Pan Leszek Swoboda zajęli V miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!

W dniu 12.04.2016 r. odbył się XVII Śląski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych w Jastrzębiu Zdroju. Zawodniczka KOS Fair Play Justyna Kozłowska zdobyła dwa złote medale na dystansach 333 m i 500 m. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć !!!

W dniu 16.05.2016 r. nasza wspaniała drużyna brała udział w XIV Śląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej. Wywalczyli IV miejsce. Skład ekipy: Dawid Kardaszyński, Maksymilian Kawik, Robert Stencel, Marceli Juraszczyk oraz zawodnicy z ZS Nr 6  Marcin Bolibrzuch i Szymon Skaba. Gratulujemy !

W dniu 20.05.2016 r. ponownie drużyna p. Leszka Swobody brała udział w Zunifikowanym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Knurów w ramach VII Knurowskich Dni Integracji. Zajęli VI miejsce. Skład drużyny: Maksymilian Kawik, Adam Ginter, Marceli Juraszczyk, Robert Stencel, Dawid Kardaszyński i p. Leszek Swoboda. Serdecznie gratulujemy !

20 maja 2016 r. zawodnicy Klubu Fair Play brali udział w XVI Śląskim Mityngu w Jeździe Szybkiej na Wrotkach Olimpiad Specjalnych w Jastrzębiu Zdroju. Wyjazd był bardzo udany. Dziewięciu zawodników przywiozło 18 medali, stając na podium w każdym biegu. Nasi zawodnicy startowali na dystansach 111 m, 333 m, i 500 m. Justyna zdobyła złoto i srebro, Ewelina dwa złote medale, Sandra dwa srebrne medale a Paweł srebro i brąz. Szczególne gratulacje należą się Darii, która startowała w najdłuższych dystansach – 777 m oraz 1000 m i wywalczyła dwa srebrne medale.

Również nasi starsi koledzy, uczniowie zawodówki, mogą pochwalić się wszystkimi kolorami medali. Gratulujemy wszystkim zawodnikom !

We wtorek, 21 czerwca 2016 r. nasi uczniowie brali udział w ostatnich w tym roku szkolnym zawodach sportowych.  W Tarnowskich Górach odbył się kolejny, już XXVII, Śląski Turniej Bowlingowy. Po trudnej, wyrównanej i zaciętej walce o każdy punkt Dawid zajął miejsce siódme, Waldemar miejsce czwarteDorota zdobyła srebrny medal.

Gratulujemy kolejnych sukcesów uczestnikom Turnieju.

Wszystkim zawodnikom Klubu FAIR PLAY dziękujemy za cały rok intensywnych treningów a trenerom za zaangażowanie w pracę z uczniami.

I SEMESTR - ROK 2015 / 2016

Ruszyły zajęcia sportowe na kręgielni w Plazie. Co tydzień w każdą środę uczniowie naszej placówki uczą się gry w kręgle. Pod okiem p. Anny Kirsek i p. Katarzyny Matelskiej doskonalą swoje umiejętności, aby móc zaprezentować je na zawodach sportowych.

W poniedziałki i środy w godz. 15.15 - 16.15  na terenie szkoły odbywają się zajęcia sportowe z piłki nożnej. Zajęcia prowadzi p. Leszek Swoboda. Chętnych uczniów, którzy chcą wzmocnić swoją kondycję fizyczną - zapraszamy !!!

W dniach 24.09.2015 r. i 30.09.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Tychach. Ekipa reprezentująca KOS „Fair Play” zaprezentowała się rewelacyjnie. Wszyscy zawodnicy biegali na 600 m. Justyna Kozłowska zajęła II miejsce, Marceli Juraszczyk zajął III miejsce, Rafał Bieniek zajął III miejsce, Dawid Gorzawski zajął I miejsce, Paweł Pielorz zajął IV miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

W dniu 20 października 2015 r. uczniowie naszego Klubu FAIR PLAY brali udział w XXV Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej. Systematyczne treningi dały medalowy efekt – Dorota i Dawid zdobyli drugie miejsca w swojej kategorii sprawnościowej i wrócili z zawodów ze srebrnymi medalami. GRATULUJEMY !!! Gratulacje składamy też naszej koleżance Małgosi, która na swoich pierwszych zawodach zdobyła czwarte miejsce.

W dniu 18.11.2015 r. odbył się II Rodzinny Lokalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w PINK Bowling & Club Rybnik. Impreza zorganizowana została po raz drugi. W turnieju wzięły udział dwa Kluby Olimpiad Specjalnych „Promyk” i „Fair Play". W imprezie uczestniczyła młodzież niepełnosprawna intelektualnie oraz ich rodziny.

Główne cele imprezy to: integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, propagowanie sportu osób niepełnosprawnych intelektualnie, stworzenie osobom niepełnosprawnym intelektualnie szansy przyswojenia i praktykowania alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, sprawdzenie umiejętności sportowych nabytych podczas treningów.

Turniej to również okazja do wspaniałej zabawy oraz nawiązania nowych kontaktów towarzyskich między uczestnikami. Turniej przebiegł w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, nagrody oraz dyplomy.

Dziękujemy spółce EDF z Rybnika, właścicielom klubu PINK Bowling & Club w Plazie za pomoc w organizacji i wsparcie naszego turnieju.

W dniu 20.11.2015 r. zawodnicy KOS „Fair Play” Rybnik wzięli udział  w  XXIII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Rybniku. Systematyczne treningi na basenie przyniosły doskonałe wyniki. Rafał Bieniek zdobył złoty medal na dystansie 15 m z asystą, Dawid Gorzawski zdobył  złoty medal na 25 m stylem dowolnym.

Zawodnikom gratulujemy wspaniałych osiągnięć !!!

W dniu 02.12.2015 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych odbył się XIII Regionalny Turniej Koszykówki Zunifikowanej i XVIII Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Turniej został zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych „Fair Play” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

W turnieju wzięło udział 9 Klubów Olimpiad Specjalnych z regionu śląskiego. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Szulik oraz sędziowie pomocniczy: Adrian Kisiel, Paweł Pluta.

Turniej przebiegł w miłej atmosferze, również dzięki kibicom, którzy gorąco dopingowali zawodników w czasie gry.