ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik

Szkoła podstawowa

OLIMPIADY SPECJALNE – NASZE SUKCESY ROK 2013 / 2014

OGÓLNOPOLSKI SUKCES MEDALOWY   !!!

zakop 9 1W dniach od 11 do 14 marca 2014 r. czwórka naszych zawodników Klubu Sportowego Fair Play brała udział w IV Ogólnopolskim Mityngu w Łyżwiarstwie Szybkim w Zakopanem. W gronie kolegów z Jastrzębia, Rudy Śląskiej i Chorzowa – SZYMON, PATRYK, KAROLINA I MARCIN reprezentowali Oddział Regionalny – Śląskie Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się na dużym halowym lodowisku w Nowym Targu, do którego codziennie trzeba było dojechać. Na dworze piękna pogoda, słoneczko i wysoka temperatura a na hali lodowej szaro i stała niska temperatura. W tych trudnych warunkach, walcząc z zawodnikami z całej Polski, nasi uczniowie wykazali się szybkością, siłą, wytrzymałością i hartem ducha sportowego. Chłopcy i Karolina startowali na dystansach: krótkich (111m, 333m), średnim (500m) i długich (777m i 1000m). Zdobyli razem aż 8 medali – 4 złote, 3 srebrne, 1 brązowy i 2 IV miejsca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, być może już na arenie międzynarodowej. !!!  JESTEŚMY Z WAS DUMNI  !!!

Zobacz galerię...

I SEMESTR - ROK 2013 / 2014

Na pierwsze w tym roku szkolnym zawody nasi zawodnicy pojechali do Tych.

Karolina, Krystian, Tomek i Wojtek najpierw w eliminacjach, a po tygodniu w finałach walczyli w biegach przełajowych na dystansie 600 metrów. W zdobyciu medali w każdym kolorze nie przeszkodziła im zimna, mokra i wietrzna pogoda. Po biegach do utraty tchu zdobyli złoto, srebro i dwa brązy !

25 września 2013 r. zawodnicy naszego Klubu FAIR PLAY Olimpiad Specjalnych brali udział w XIII REGIONALNYM TURNIEJU w HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ w Rudzie Śląskiej. Drużyna w składzie: Szymon, Paweł, Aron, Patryk, Marcin i Dawid, po zaciętych meczach zdobyli drugie miejsce. Gratulujemy wszystkim chłopcom srebrnego medalu !

W październiku odbyły się dwa Regionalne Turnieje Bowlingowe Olimpiad Specjalnych. Najpierw 7 października w Żorach, gdzie nasi zawodnicy w składzie: Dorota, Krystian, Tomek i Wojtek, walcząc nie tylko z konkurencją ale i między sobą, zdobyli trzy medale: złoty i dwa brązowe.

10 października do Rudy Śląskiej pojechali: Dorota, Sonia, Sylwia, Klaudia, Szymon i Waldek. Obydwaj chłopcy wywalczyli złote medale a dziewczyny trzy srebrne medale i IV miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom !

7 listopada 2013 r. nasi zawodnicy brali udział w XV REGIONALNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO w Rudzie Śląskiej.  Chłopcy zdobyli medalowe miejsca: I miejsce – Łukasz Budnik. II miejsce – Aron Baszczok i Sebastian Breus. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

150 osób niepełnosprawnych z całego Śląska, wzięło udział w XXI Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się 22 listopada na krytej pływalni w Rybniku Boguszowicach. Uczeń naszej szkoły Dawid Gorzawski zdobył I miejsce i złoty medal !!! Gratulujemy !

XI Regionalny Turniej Koszykówki Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych po raz kolejny został zorganizowany przez Sekcję Terenową „Fair Play” działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku. Turniej odbył się 3 grudnia 2013 r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i odbywały się na dwóch boiskach. Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Szulik oraz sędziowie pomocniczy Adrian Kisiel i Michał Bober. Wszystkie kluby rozegrały mecze trwające dwie kwarty po 7 minut.

I miejsce zdobył Klub „ Fair Play ” Olimpiad Specjalnych Rybnik

II miejsce zdobył Klub „Szczypiory I ” Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska

III miejsce zdobył Klub „ Wigor” Olimpiad Specjalnych Jastrzębie Zdrój

IV miejsce zdobył Klub „Szczypiory II ” Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska

V miejsce zdobył Klub „Sokoły” Olimpiad Specjalnych Miedary

VI miejsce zdobył Klub „Szczypiory III ” Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska

Dziękujemy Urzędowi Miasta Rybnika, Oddziałowi Regionalnemu OS Śląskie, Dyrekcji SOSW z Rybnika, Dyrekcji ZSE-U z Rybnika, Dyrekcji I LO im. Powstańców Śląskich z Rybnika, Dyrekcji II LO im. A.Frycza Modrzewskiego z Rybnika oraz sponsorom tj. „Cukiernia Król” z Rybnika, Hipermarket „Real” z Rybnika, Państwo Mirosław i Mariola Liszka z Rybnika, Biuro Rachunkowe Danuta Wojda z Raciborza za pomoc w organizacji turnieju.

II SEMESTR - ROK 2013 / 2014

7 kwietnia w Jastrzębiu Zdroju odbył się XV Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Nasi zawodnicy jak zwykle spisali się wspaniałe. Treningi na rybnickim, miejskim lodowisku i świeżo naostrzone łyżwy, pozwoliły wszystkim wrócić z medalami i nagrodami. Nasi zawodnicy ścigali się na dystansach: 111m, 333m i 500m. Trzy Karoliny wywalczyły trzy srebrne i trzy brązowe medale,  Szymon -  złoto i brąz a Marcin – złoto i IV miejsce. Pierwszy raz na zawody łyżwiarskie pojechała Dorota i wywalczyła IV miejsce oraz Klaudia, która zdobyła srebrny i brązowy medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom !

Na kolejny, XXI już Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, tym razem do Katowic, pojechała silna grupa 6 zawodników naszego klubu. Wielki sukces całej drużyny i każdego zawodnika pokazuje, że cotygodniowe systematyczne treningi owocują super wynikami na zawodach. Katowicki sukces można uznać za złoty – zawodnicy w swoich grupach sprawnościowych, wywalczyli 5 złotych i 1 srebrny medal !!! GRATULACJE !!!

Grupa 15 – Dorota – złoto (63pkt)

Grupa 16 – Sylwia – złoto (62pkt) oraz Dorota – srebro (57pkt)

Grupa 18 – Klaudia – złoto (93pkt)

Grupa 19 – Sonia – złoto (98pkt)

Grupa 10 – Szymon – złoto (111pkt)

6 maja 2014 r. w Chorzowie odbył się VI Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Fair Play” Rybnik - Justyna Kozłowska i Piotr Żywylak zajęli I miejsce, a Marceli Juraszczyk w parze z Piotrem Dziedzicem z Klubu Promyk Rybnik zajęli IV miejsce. Nasz klub po raz pierszy wziął udział w tych zawodach. Gratulujemy zawodnikom !

W dniach 9 maja i 23 maja zawodnicy KOS „Fair Play” Rybnik brali udział w XIV  Regionalnym Mityngu Lekkoatletycznym w Raciborzu. Z medalami wrócili Marceli Juraszczyk, który zdobył I miejsce w skoku w dal w miejscu i II miejsce w biegu na 50 m oraz Paweł Pielorz, który zdobył II miejsce w skoku w dal z miejsca i II miejsce w biegu na 50 m. Pozostali uczestnicy: J.Kozłowska, K.Michalski, K.Barchańska, K.Czapla wzięli udział w pierwszym dniu zawodów w preeliminacjach.

W dniu 10.06.2014r. zawodnicy KOS „Fair Play”  Rybnik brali udział w  XIV  Regionalnym Mityngu w Jeździe Szybkiej na Wrotkach w Jastrzębiu Zdroju. Medale zdobyli: Karolina Czapla - III miejsce na dystansie 100 m i IV miejsce na 300 m, Szymon Skaba - I miejsce na dystansie 300 m i III miejsce na 500 m, Paweł Kwiotek - I miejsce na dystansie 500 m i II miejsce na 300 m, Karolina Barchańska - I miejsce na dystansie 300 m i III miejsce na 100 m, Klaudia Stanisławska - I miejsce na dystansie 100 m i II miejsce na 300 m. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

W dniu 23.06.2014 r. odbył się po raz pierwszy w naszej placówce Bal Sportowca. Impreza zorganizowana została dla zawodników Klubu „Fair Play” w Rybniku. Młodzież świetnie bawiła się przy muzyce prowadzonej przez DJ-a. Na bal zostali zaproszeni także rodzice, którzy przy kawie i ciastku rozmawiali o sukcesach swoich dzieci. Dziękujemy  organizatorom za wspaniałą zabawę.

W dniach 23-26.08.2014 r. odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. Naszą szkołę w tenisie stołowym reprezentował Łukasz Budnik zawodnik Klubu „Fair Play” w Rybniku. Łukasz dzielnie walczył z przeciwnikami przy stole tenisowym i zajął V miejsce. Serdecznie gratulujemy.