ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik

Szkoła podstawowa

OLIMPIADY SPECJALNE – NASZE SUKCESY ROK 2014 / 2015

II SEMESTR - ROK 2014 / 2015

24 marca 2015 r. dwójka naszych gimnazjalistów brała udział w XXXIII Regionalnym Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach. Po zaciętej walce o każdy punkt, Tomek i Krystian zdobyli czwarte miejsca w swoich grupach. Gratulujemy !

Zobacz galerię...

10 kwietnia, w piękny słoneczny dzień, siódemka zawodników naszego klubu brała udział w Regionalnym Mityngu w Jeździe Szybkiej na Łyżwach w Jastrzębiu Zdroju. Mimo niskiej temperatury w hali lodowiska, wszyscy pokazali najwyższy poziom swoich umiejętności i zdobyli po dwa medale. Zawodnicy startowali na dystansach 111 m, 333 m i 500 m.

Gratulujemy dwóch złotych medali Justynie, złotego i brązowego medalu Klaudii oraz dwóch srebrnych medali Karolinie.

Gratulacje dla niedawnych naszych kolegów, a dziś uczniów zawodówki, za równie wysokie wyniki i zdobycie medali we wszystkich kolorach.

W dniach 14.05-15.05.2015 r. uczniowie naszej placówki brali udział w XV Regionalnym Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Raciborzu. Liczna reprezentacja KOS Fair Play zdobyła komplet medali. Tj. Justyna Kozłowska - złoty medal w biegu na 100m, Barbara Paprotny - srebrny medal w biegu na 100m, Marceli Juraszczyk - dwa złote medale w biegu na 50m i skoku w dal z miejsca, Szymon Szymiczek - dwa złote medale w rzucie piłeczka palantową i w biegu na 50m, Ewelina Krzysiak - złoty medal w biegu na 50m i srebrny medal w rzucie piłeczką palantową, Tomasz Glenc - złoty medal w biegu na 50m i brązowy medal w skoku w dla z miejsca, Krystian Michalski - złoty medal w skoku w dal z miejsca i srebrny medal w biegu na 50m. Gratulujemy wszystkim zawodnikom !

W dniu 19.05.2015 r. braliśmy udział w VII Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bocce w Chorzowie. Nasze dwie drużyny w składzie: Justyna Kozłowska i Szymon Szymiczek oraz Marceli Juraszczyk i Dawid Kardaszyński zajęli trzecie miejsca i wrócili z brązowymi medalami. Gratulacje !

11 czerwca zawodnicy naszego Klubu Olimpiad Specjalnych FAIR PLAY brali aktywny udział w XV Regionalnym Mityngu w Jeździe Szybkiej na Rolkach w Jastrzębiu Zdroju. Karolina, Klaudia, Justyna i Paweł ścigali się ze swoimi rywalami na dystansach 111m i 333m, czyli jedno i trzy okrążenia hali. Po zaciętych walkach wywalczyli cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Złote i srebrne medale wywalczyli również absolwenci naszej szkoły a nadal zawodnicy naszego Klubu OS: Karolina, Szymon i Marcin.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !

I SEMESTR - ROK 2014 / 2015

W dniach 8-9.09.2014 r. odbył się XIII Regionalny Turniej Badmintona w Koniecpolu. Zawodnicy Klubu „Fair Play” jak zwykle pokazali się z jak najlepszej strony i wrócili z medalami. Łukasz Budnik zajął II miejsce, Marcin Bolibrzuch I miejsce i III miejsce w deblu oraz Sonia Kowalczyk zajęła IV miejsce. Gratulacje !!!

W dniach 17 i 25.09.2014 r. odbył się XVII Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych w Tychach. Zawodnicy naszej szkoły wrócili z zawodów z medalami tj. Krystian Michalski zdobył srebrny medal na dystansie 600m, Dawid Gorzawski zdobył złoty medal na dystansie 600m i Justyna Kozłowska zdobyła złoty medal również na 600m. Medalistom gratulujemy !!!

BOWLING

Serdecznie zapraszamy kibiców dnia 1 października 2014 r. do Kręgielni w Plazie w godz. 15.30 - 18.00 na I LOKALNY RODZINNY TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Organizatorami imprezy jest Klub "Fair Play" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku oraz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Śląskie. Turniej zorganizowany zostanie przy wsparciu i dofinansowaniu Urzędu Miasta Rybnika.

W dniu 1 października 2014 r. w klubie PINK Bowling & Club w Plazie odbył się I LOKALNY RODZINNY TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Głównym celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną oraz propagowanie sportu osób niepełnosprawnych intelektualnie. W turnieju uczestniczyły dwa Kluby Olimpiad Specjalnych „Promyk” i „Fair Play” z Rybnika w tym 20 zawodników w/w klubów oraz 20 rodziców. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 4 grupy. Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Fair Play” dzielnie walczyli o medale i tak w grupie 1 - IV miejsce zajęła K.Stanisławska z p. M.Grzybek, V miejsce zajęła S.Kowalczyk z p. K.Kowalczyk, w grupie 2 - II miejsce zajął T.Glenc z p. D.Glencem, III miejsce zajął K.Michalski z p. A.Michalskim, IV miejsce zajął Ł.Budnik z p. B.Budnik, w grupie 3 - I miejsce zajął A.Baszczok z p. E.Baszczok, IV miejsce zajęła D.Liszka z p. M.Liszką, w grupie 4 -  II miejsce zajęła K.Czapla z p. P.Czaplą, III miejsce zajął W.Kuśka z p. H.Kuśką oraz V miejsce zajęła D.Wardenga z p. K.Wardengą.

Uczestnikom turnieju gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje i niezapomniane chwile. Dziękujemy także kibicom za super doping. Szczególne podziękowania składamy Urzędowi Miasta Rybnika, spółce EDF z Rybnika, właścicielom klubu PINK Bowling & Club w Plazie za pomoc w organizacji i wsparcie naszego turnieju.

15 października 2014 r. odbył się XXII Regionalny Turniej Bowlingowy w Rudzie Śląskiej. Nasi sportowcy wrócili z turnieju z medalami tj. Waldemar Kuśka i Aleksandra Tarnowska zdobyli złote medale, Krystian Michalski zdobył brązowy medal, Dorota Wardenga i Klaudia Stanisławska zajęły IV miejsce i Tomasz Glenc zajął VI miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy !!!

W dniu 6.11.2014 r. odbył się XVI Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej. Nasz klub reprezentował Aron Baszczok, który dzielnie walczył z przeciwnikami. Ostatecznie Aron zajął IV miejsce. Gratulujemy !!!

W dniu 21.11.2014 r. na basenie MOSIR w Rybniku-Boguszowicach odbył się XXII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięli udział zawodnicy naszego klubu tj. Dawid Gorzawski na dystansie 25m stylem dowolnym zajął  V  miejsce,  Aron Baszczok na dystansie 25m stylem dowolnym zajął I miejsce i Rafał Bieniek na dystansie 15m z asystą zajął  I miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodnikom medali !!!

W dniu 2.12.2014 r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbył się XII Regionalny Turniej Koszykówki Zunifikowanej i XVII Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Turniej objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Po raz kolejny został zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych „Fair Play” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku.

Na turniej zgłosiło się 7 klubów z regionu śląskiego. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” i odbywały się na dwóch boiskach. Wszystkie kluby rozegrały mecze trwające dwie kwarty po 7 minut. Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Szulik oraz sędziowie pomocniczy: Adrian Kisiel, Michał Bober, Paweł Pluta, Grzegorz Adamczyk i Stanisław Grabiec.

W grupie A

I miejsce zdobył Klub „Wigor” Jastrzębie Zdrój

II miejsce zdobył Klub  „Fair Play ” Rybnik

W grupie B

I miejsce zdobył Klub „Tajfun” Piekary Śl.

II miejsce zdobył Klub „Gumisie” Zabrze

III miejsce zdobył Klub „Sokoły” Miedary

W grupie C

I miejsce zdobył Klub „Promyk” Rybnik

II miejsce zdobył Klub „Chabry ” Wodzisław Śląski

III miejsce zdobył Klub „Wigor” Jastrzębie Zdrój

Dziękujemy Urzędowi Miasta Rybnika, Oddziałowi Regionalnemu OS Śląskie, Dyrekcji SOS-W z Rybnika, Dyrekcji ZSE-U z Rybnika, Dyrekcji I LO im. Powstańców Śląskich z Rybnika, Dyrekcji II LO im. A.Frycza Modrzewskiego z Rybnika oraz sponsorom tj. „Cukiernia Król” z Rybnika, Hipermarket „Tesco” z Rybnika, Zakład cukierniczo-piekarniczy „Pago” z Rybnika, Biuro Rachunkowe Danuta Wojda z Raciborza za pomoc w organizacji turnieju.