logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik

Szkoła podstawowa

Terapia logopedyczna

Terapią logopedyczną objęte są wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, dlatego nasi podopieczni chętnie biorą w nich udział. Nie stosujemy jednej metody, czy techniki w naszej pracy, patrzymy na nasze dzieci indywidualnie, bo przecież nie od dziś wiadomo, że każdy z nas ma inne potrzeby, osobowość.

Naszym celem nie jest wypracowanie poprawności artykulacyjnej, lecz zapewnienie dzieciom jak najpełniejszego kontaktu z otoczeniem, umiejętności sygnalizowania swoich potrzeb. Dla jednego wychowanka priorytetem będą ćwiczenia fonacyjne, dla innego zastosowanie masażu twarzy oraz jamy ustnej a dla kolejnego umiejętność utrzymania kontaktu wzrokowego z drugą osobą. Dlatego istotną rzeczą dla nas jest wnikliwa obserwacja dzieci zanim przystąpimy do właściwej terapii.

Chcemy by dzieci przychodziły do gabinetu logopedycznego z uśmiechem, gdyż dobry nastrój z pewnością pomaga w terapii. Każdy sukces dziecka jest nagradzany, co dodatkowo motywuje naszych podopiecznych do pracy.

Dużą rolę w terapii odgrywają rodzice, czy opiekunowie. To oni spędzają z dziećmi najwięcej czasu a terapia mowy powinna odbywać się systematycznie - najlepiej codziennie. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na konsultacje i porady.

 

 

Program autorski terapii logopedycznej "Słyszę, rozumiem, mówię"  

  

http://www.publikacje.edu.pl/pdf/11209.pdf

 

herb rybnika      godło 

 

    

   e dziennik

 

         LOGO FB  SZKOŁA

 

         LOGO FB  PRZEDSZKOLE

         

logo bip, kliknij by wejśćlogo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator: SOS-W Rybnik