lewa grafika

logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik
tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

Zakończenie projektu - Kolorowy Ogród Sztuk

30 listopada 2015 r. w Fundacji EDF odbyło się zakończenie projektu zwieńczone przedstawieniem i wystawą plastyczną pt. ,,Grajmy w kolory”. Na przedstawieniu i wystawie obecni byli m.in. uczniowie z SOS-W w Rybniku i wiele innych gości.

,,Kolorowy Ogród Sztuk” to kolejny projekt realizowany w Fundacji EDF Polska przez grupę Artystycznie Aktywnych 50+ dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku.  

Uczestnicy zajęć pod kierunkiem Jadwigi Demczuk-Bronowskiej (teatr) i Marii Budny-Malczewskiej (plastyka) brali udział we wspólnym projekcie plastyczno teatralnym, który miał także na celu przełamywanie barier, integrację grupy seniorów z uczniami SOS-W i ukazanie możliwości działań wolontariackich poprzez artystyczną pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach.

Uczniowie klasy VI i V z SOS-W przyjeżdżali przez dwa miesiące w każdy czwartek do Fundacji EDF aby w dwóch grupach, w profesjonalnie wyposażonych pracowniach doświadczać różnych wrażeń poprzez sztukę.

Wychowawczynie pani Ewa Zbroszczyk i Ania Kirsek, które aktywnie włączały się w zajęcia pomagając tworzyć więź dzieci z dorosłymi mówią: ,,Wszystkie podejmowane zajęcia dawały dzieciom i współtworzącym projekt dorosłym wiele wspólnej radości, zabawy, nauki i przyjaźni”.

W działaniach plastyczno-teatralnych grupy bardzo ważny był sam proces twórczy, gdzie główną rolę odegrały kolory. Scenariusz spektaklu o kolorach był inspiracją do działań plastycznych i teatralnych.

Tak poprzez zabawy teatralne, powstało barwne przedstawienie, a poprzez działania plastyczne bogata scenografia, wykonane wspólnie przez młodzież i seniorów w radosnej i twórczej atmosferze.

 

Czytaj artykuł:

http://fundacja.edf.pl/kolorowy-ogrod-sztuk-fotorelacja/

Zobacz galerię... 

 

Ikona facebooka na szablon Zobacz galerię... 

KOLOROWY OGRÓD SZTUK plakat

herb rybnika      godło 

 

 

Projekt zaproszenie

 

             LOGO FB

      NASZ FACEBOOK  thumb LOGO

 

 Projekt z matematyka na ty logo1

 

 LOGO GRA MIEJSKA

 

          RODO info

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator strony: Iwona Małyszkiewicz - Zimoń