Podsumowanie projeku Regio

W dniach 16-19 czerwca br. w ramach podsumowania projektu pt. „NAUCZYCIELE PEŁNI POMYSŁÓW. MOTYWACJA I AKTYWIZACJA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI” odbyła się wizyta w Niemczech, w miejscowości Dorsten. Spotkanie stanowiło podsumowanie dwuletniego projektu realizowanego w Programie Comenius Regio.

W wizycie wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Rybnika, delegacja nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz przedstawicielka Stowarzyszenia na rzecz wspomagania osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia „Razem”.

Główny punkt wizyty to konferencja podsumowująca współpracę podczas, której omawiano dobre praktyki związane z nauczaniem osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i prezentowano rezultaty projektu ze strony polskich i niemieckich partnerów. Konferencja z udziałem obecnego burmistrza Dorsten Tobiasa Stockhoffa i jego poprzednika Lamberta Lütkenhorsta odbyła się w placówce kształcenia specjalnego: von Ketteler Schule (partner w projekcie).

Podczas wizyty uczestnicy odwiedzili centrum współpracy umiejscowione w dzielnicy stanowiącej wielokulturową mieszankę mieszkańców z wielu części Europy. Centrum jest miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, stanowiącym płaszczyznę kulturalną, społeczną i edukacyjną. Ponadto program wyjazdu zawierał wiele innych atrakcji, uczestnicy mieli okazję zwiedzić miasto od strony rolniczej w kontraście ubiegłorocznego wyjazdu podczas, której zwiedzano część industrialną miasta. Jednym z punktów programu była wycieczka do Kolonii.

Wizyta w Dorsten stanowiła także pretekst do omówienia kolejnych obszarów współpracy i opracowania wstępnej koncepcji kolejnego partnerskiego projektu.

logo                                 Program Uczenie się - logo

Tekst pochodzi ze strony: