lewa grafika

logo

  • przedszkol2

kropki

ul. Piasta 35, 44-200 Rybnik
tel.:  32/422 23 86

Szkoła podstawowa

Wyjazd do Czech

W terminie od 9 do 13 marca 2015 r. czworo uczniów z nauczycielami z SOS-W udało się z wizytą do szkoły partnerskiej z Ostrawy. Program wizyty był bardzo napięty, zawierał wiele atrakcji i niespodzianek. Pobyt w Czechach rozpoczęto od wycieczki do Pragi, ponieważ projekt „Creating Peace” w pewnej mierze dotyczy tematyki wojny XXX-letniej.

Nie ulega wątpliwości, że Zamek Praski z katedrą św. Wita jest skarbem narodowym i symbolem państwowości czeskiej. Po powrocie do Ostrawy, uczestnicy projektu podczas długiego spaceru mieli okazję zobaczyć m.in. Zamek Śląskoostrawski oraz podziwiać panoramę na Ostrawę i jej okolice z wysokiej wieży widokowej Nowego Ratusza.  Wiele emocji wzbudziła wspinaczka na hałdę Ema, jedną z największych, najstarszych i wciąż czynnych termicznie hałd węglowych Ostrawy. Kolejnym, ale nie mniej interesującym punktem programu wizyty było zwiedzanie obiektów fortyfikacji (bunkry) w miejscowości Darkovicky. Ponadto, podczas pobytu zorganizowano wycieczkę do muzeum Moravskych Bratri i do muzeum lotnictwa we wsi Suchdol oraz wycieczkę do Fulnek.  To w  Fulnek  na przełomie  XV i XVI wieku powstał ośrodek bratrów czeskich ze szkołą, w której działał Jan Amos Komenski (COMENIUS !!!). Pobyt w Ostrawie zakończył się zwiedzaniem największego w Czechach muzeum górniczego LANDEK, gdzie dużą uwagę wszystkich uczestników przykuła ekspozycja ratownictwa górniczego.

Z całą pewnością wizyta w Czechach długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Kolejny wyjazd już w maju - kierunek: Szwecja!

Zobacz galerię...

logo creating peaceErasmus

herb rybnika      godło 

 

 

wak2

 

 

 Projekt z matematyka na ty logo1

 

 Mikroprojekt

    Erasmus 

 

         RODO info

   

 

logo bip, kliknij by wejść logo stowarzyszenia razem, kliknij by wejść

realizacja: logo wykonawcy tej strony - grafnet


Administrator strony: Iwona Małyszkiewicz - Zimoń